Cytryn-Kamień dobrobytu i sukcesu

      Cytryn (gr. kitros-cytryna, łac. citrus-drzewo cytrynowe) jest rodzajem kwarcu, który kolor żółty zawdzięcza domieszce wodorotlenku żelaza. Jest to kamień dla osób "pełnych życia", przyciągający ludzi i sytuacje, które prowadzą Nas do dobrobytu i sukcesu. Kamień ten przekształca negatywne emocje w pozytywne. Jest wsparciem w konfliktach i problemach rodzinnych, a także w grupach  społecznych. Energia cytrynu przyciąga miłość i szczęście. Chroni przed zazdrością i zawiścią, przed osobami, które sprawiają przykrość czy "łamią serce". Łagodzi stres i uwalnia od pesymizmu oraz ułatwia panowanie nad emocjami.
       Jako działanie prozdrowotne uważa się, że cytryn odtruwa, wspomaga organizm podczas cukrzycy i w trawieniu, a także poprawia krążenie.
      Cytryn jest Kamieniem, który dedykowany jest przedsiębiorcom, osobom prowadzącym działalność gospodarczą, bankierom oraz sprzedawcom i innym osobom, które mają do czynienia z wszelkiego rodzaju przedsięwzięciami finansowymi, gdyż ich cechami mają być odwaga, siła przebicia, logiczne myślenie. Cytryn jest Kamieniem, który także dodaje odwagi i siły w negocjacjach biznesowych, dlatego też biżuterię z tym kamieniem powinno się nosić zwłaszcza w dniu ważnych rozmów oraz trudnych decyzji do podjęcia. 
        Jako kamień dobrobytu cytryn przyciąga bardzo dużo okazji, sytuacji czy stawia na naszej drodze pomocne osoby, które mogą mieć wpływ na awans zawodowy, szczęście w biznesie czy rozkręcenie własnej firmy oraz wyjście z finansowego kryzysu.

Dedykowany dla Byka, Lwa, Panny, Wodnika.

Szczególnie piękne okazy można spotkać w Brazylii, na Madagaskarze, w Rosji, USA i Francji. W Polsce występuje w Jeleniej Górze i Nowej Rudzie w Sudetach. Jest wysoko cenionym kamieniem jubilerskim.

Zapraszam serdecznie na stronę FB https://www.facebook.com/rzastinka oraz do sklepu internetowego https://zastinka.pl/ 💖😍📿🌹😘

















Opracowanie własne na podstawie:
  1. R. Marciniak, Uzdrawiająca moc kamieni, Warszawa 2000
  2. Minerały i kamienie szlachetne-praca zbiorowa, Warszawa 2002
  3. M. Pyrchała-Zarzycka, Atlas amuletów i talizmanów, Warszawa 2019
  4. J. Żaba, I.V. Żaba, Atlas naturalnych kamieni szlachetnych i ozdobnych, Warszawa 2016









Komentarze

Popularne posty