Jadeit-Kamień Władzy i Długowieczności

     Dziś Kamień o wielu barwach, różnorodnej strukturze i powłoce itd. Ma także wiele cennych właściwości. Jest jednym z najbardziej popularnych kamieni w kulturze chińskiej, gdzie traktowany jest do dziś jako symbol władzy, powodzenia oraz fortuny. Powszechnie Chińczycy jadeit mają zawsze przy sobie, zwłaszcza na spotkaniach biznesowych, dzięki czemu wierzą w ich moc przyciągania szczęścia oraz co ciekawe miłości ukochanej osoby. Za czasów Majów, jadeit uważany był właśnie za talizman zapewniający szczęście, dobrobyt i bardzo dobre pożycie małżeńskie. Używany jest jako amulet przeciwko złym czarom i duchom. Co ciekawe mówi się, że chroni przed uderzeniem pioruna. Wzmacnia ciało prowadząc do długowieczności. Usuwa depresję i ma znaczący wpływ na leczenie przeziębień. Łagodzi stres. Przynosi radość oraz zapewnia dobre sny.   Jest pomocny w przypadku występowania skurczy i tzw. "zespole niespokojnych nóg". Powoduje harmonię organizmu, wycisza i uspokaja. Otwiera umysł i sprzyja w rozwoju duchowym. Promieniuje mądrością i spokojem. W domu doprowadza do harmonijnej atmosfery, która udziela się także osobom odwiedzającym. 

Dedykowany jest dla Ryb, Raka i Wagi


W Polsce słynna jest kopalnia jadeitu w wiosce Tąpadła u podnóża Góry Ślęży na dolnym Śląsku. Jadeit jest także spotykany w Górach Kaczawskich.









Jadeit różowy matowy i agat trawiony kolorowy











Jadeit ciemny szary i howlit różowy fasetowany









Jaspis obrazkowy i jadeit matowy kawowy




Zapraszam serdecznie na stronę FB https://www.facebook.com/rzastinka oraz do sklepu internetowego https://zastinka.pl/ 💖😍📿🌹😘


Opracowanie własne na podstawie:
  1. A.A. Chrzanowska, Tajemnice energii kamieni, Białystok 2001-2002
  2. R. Marciniak, Uzdrawiająca moc kamieni, Warszawa 2000
  3. O. Medenbach, C. Sussieck-Fornefeld, Leksykon przyrodniczy. Minerały, Warszawa 1995 
  4. Minerały i kamienie szlachetne-praca zbiorowa, Warszawa 2002
  5. M. Pyrchała-Zarzycka, Atlas amuletów i talizmanów, Warszawa 2019
  6. J. Żaba, I.V. Żaba, Atlas naturalnych kamieni szlachetnych i ozdobnych, Warszawa 2016

Komentarze

Popularne posty